Az "ArtExtasia" több, mint művészek csoportja, akik egyesítették magasztos törekvéseiket és kreatív erejüket, hogy isteni ihletésű műalkotásokat hozzanak létre. Ez egy forradalmi művészeti koncepció, egy lendületes mozgalom, amelynek célja, hogy a Művészetet visszahelyezze természetes jogaiba, ami nem más, mint jegygyűrű lenni ember és Isten között. Egy olyan művészetez - ahogy a neve is sugallja -, amely képes az emberi lény tudatát a mindennapi korlátok szférájából a misztikus extázis birodalmába repíteni.
De miféle művészet az, amely képes beteljesíteni egy ilyen magasztos és szent eszményt?
Csakis az a művészet, amelynek alapját a Teremtés isteni törvényei és az élet spirituális alapelvei képezik. Az a művészet, amelynek célja nem kevesebb, mint az ember végső szellemi megvilágosodása és felszabadulása.
Túl soknak, sőt lehetetlennek tűnik? Pedig teljességgel lehetséges, ha megértjük, hogyan hat ez a fajta művészet az emberi lényre.
Egy ilyen művészeti forma, lényegét tekintve, az isteni extázis halhatatlanná tételének eszköze, és mint ilyen, elsősorban a Tiszta Érosz misztikus erejéből táplálkozó művészet. Maga a művész alkotási vágya is az ősi teremtő Érosz megnyilvánulása, amely a lényébe árad. De az alkotási vágy egyben az Abszolútum utáni vágy is, amely a megvilágosodás és az isteni eksztázis legmagasabb szféráiba repítheti őt. Mert a tiszta Érosz és a teremtő eksztázis nemcsak elsöprő boldogságot, hanem felszabadító tudást is hoz a lényébe.
Az eksztázis a szívvel való látás egy formája, amely mind a művész, mind a közönsége számára feltárja az élet csodáját.
A tiszta isteni Érosz misztériumainak megrendítő kinyilatkoztatásán keresztül az ősi tantrikus hagyomány nemcsak a beavatott művésznek, hanem az egész mai emberiségnek is csodálatos ajándékot ad: egy hatékony átalakító erőt, a felgyorsult spirituális fejlődés kiváltságos eszközét, és az emberi lét legfontosabb tapasztalatának, a Szeretet megtapasztalásának elsajátítására szolgáló egyedi lehetőséget.
Hogyan hat az Érosz a művészetben? Titokzatos, de egyszerű módon: az Érosz jelenléte mindig a szeretet hívja be. A szerelem viszont felébreszti a lelket. A mélyen felébredt lélek pedig természetszerűleg a tudatosság fénye felé fordul. A tudat magasabb aspektusainak felébredése tehát feltételezi a lélek előzetes felébredését a Szeretet és az Érosz mágikus ereje által.
Az Éroszt harmonikusan magába foglaló művészet nagy hatóerővel bír, felkelti a figyelmet, vonzalmat ébreszt, lelkesedést gerjeszt, energiákat hoz mozgásba, felébreszti a szépség, az igazság, a magasztos felé való törekvést. De ha ez az erotikus impulzus aztán a közönséges, banális élvezetek kielégítésére irányul a magasztos esztétikai élvezetek rovására, ahogyan az történik, például, amikor az Éroszt a reklámiparban használják, akkor ez az energia elvész. Az embert a fogyasztás felé terelik, és arra kényszerítik, hogy fizessen érte... de ezáltal valójában magát adja el, magát fogyasztja el.
A Tantra és ezzel együtt a Magasztos Tantrikus Művészet az embert fogyasztóból és „elfogyasztottból” adakozóvá, saját életének tudatos teremtőjévé változtatja. A tantrikus művészet ugyanis mindenekelőtt az élet művészete... az élet isteni módon való élése, az a művészet, amely jelen van a mindennapi cselekedetekben, mindannak a szemlélésében, ami a látszaton túl létezik, az érzékeken túli érzékiség megtapasztalásában. Csak az ilyen művészet képes a tudatosságot az isteni Szépség és Igazság felé irányítani, és a lélek felébresztésével az emberi lényt valódi céljnak beteljesülése felé vezetni: a megistenülés felé.
A Magasztos Tantrikus Művészet, amelyet a Tiszta Érosz ereje táplál, mindig olyan eszményi megnyilvánulás, amely a megnyitja a lelket a Szépség felé, feltárja a tudat számára az Igazságot, és az általa kiváltott katarzis révén hozzáférést biztosít az eredendő tisztaság állapotához. Ez egy Teocentrikus (Isten-központú) művészet, amely arra vállalkozott, hogy a legtisztább formában csakis Isten üzenetét közvetítse az emberek számára. Ez egyúttal együttérző művészet is: mivel a valóság mély megértésére törekszik, a problémákra megoldást keres, és megoldást nyújt, nem elégszik meg azzal, hogy csupán rámutat a problémákra, ahogy azt a közönséges, szubjektív művészet teszi... Ezért nevezik gyakran „objektív művészetnek”. Ez egyben egy önzetlen művészet is, amely mindig figyelembe veszi közönségének valódi szükségleteit. És ebben a feltétel nélküli adásra való törekvésben a művészt az erotikus energia is támogatja, mert a feltétlen adás készsége az erotikus attitűd egyik jellemzője.
Míg a szexuális attitűd szögesen ellentétes hatást vált ki: a szexuális energia, mint az ego energiája, ha nincs bölcsen irányítva, eltéríti az embert a lelkének magasztos céljaitól, és arra készteti, hogy mindenben, amit tesz, csak a saját kielégülését keresse. Ezért a szubjektív művészet, amely elsősorban szexuális impulzusokon alapul, és amely valójában csak álművészet, mindig egocentrikus (énközpontú), amely semmi értékeset, semmi spirituálisat nem nyújt, csak az idődet, az energiádat emészti fel, és arra késztet, hogy az életedet haszontalanul elpazarold.
E mély igazságok megértése következtében az ArtExtasia csoport művészei folyamatosan intenzív spirituális gyakorlatot végeznek, hogy ezáltal felerősítsék a szemlélődés erejét, a mély meditáció képességét és az inspiráció magasabb szféráinak elérését. Megtapasztalták, hogy minél mélyebben kapcsolódnak önmagukhoz, végső lényegükhöz, annál kifejezőbbek, annál kreatívabbak, annál inspiráltabbak lesznek. Számukra a művészet az élet művészetének is felfogható, mint az állandó átalakulás és a spirituális növekedés folyamata.
Mindig szem előtt tartva az okkult rezonancia törvényét, a Teremtés isteni misztériumaiba beavatott művész arra törekszik, hogy belső világegyetemébe csak magas rezgési frekvenciájú tiszta energiákat vonzzon, hogy feltöltse magát az isteni minőségek (attribútumok) magasztos, finom energiáival, amelyeket aztán nemes erényekként beépít mind saját lényébe, mind művészi alkotásaiba. Legfőbb törekvése, hogy az isteni kegyelem kiválasztott edényévé váljon a közönsége számára.
Az ArtExtasia küldetése nem utópisztikus álom, hanem kimondottan gyakorlatias törekvés: a mai társadalom lealacsonyított, elpornósodott kultúrájával és művészetével szemben egy életképes alternatívát kínálni, a magasztos erotikus művészet alkotásai által. Az ArtExtasia művészeinek alkotói lelkesedése azon a meggyőződésen alapul, hogy az ilyen művészet, amely a létezés és az emberi lény szakrális látásmódjából táplálkozik, megérdemli, hogy ne csak elszigetelt jelenség legyen, hanem markánsan jelen legyen a kortárs kultúra színpadán, hogy minél több embernek kínáljon esélyt arra, hogy a Szépség tiszta levegőjé, és ezáltal saját isteni szépségét is helyreállítsa.